NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY

NIE! Testovanie kozmetiky a kosmetických ingrediencií na zvieratách je v EÚ zakázané. Prirodzene, Nature Box tento zákaz dodržuje. Naše produkty v žiadnom bode výrobného procesu na zvieratách netestujeme. Tešíme sa, že si môžeme dovoliť tvrdiť, že naše produkty sú úplne vegánske a cruelty-free.

 

ÁNO! Všetky produtky Nature Box sú 100% vegánske. V našich recepúrach nepoužíváme žiadne živočíšne produkty, ich vedľajšie produkty či deriváty. To, samozrejme, zahŕňa aj žiadne testovanie na zvieratách. Sme si celkom istí, že i vaši domáci miláčikovia sa budú chcieť okúpať v Nature Box produktoch, keď ucítia ich vôňu. Tiež by ste ich ale nemali testovať na svojich domácích zvieratkách!

Nature Box vo svojich produktoch nepoužíva mikroplasty, ako sú kalidlá, vrátane akrylátu, polyquaternia, methikonu, siloxanu, polyamidu, etylénvinylacetátu. Dokonca ani ich názvy neznejú ekologicky! Taktiež sa snažíme o obehové hospodárstvo, aby sme zabránili tvorbe mikroplastov nesprávnou likvidáciou obalov našich produktov.

Palmový olej je základnou surovinou pri výrobe povrchovo aktívnych látok (tj. detergentních látok v zmývateľných produktoch). Nature Box verí, že palmový olej zohráva v našich produktoch dôležitú rolu, ale spôsob jeho získavania môže byť nevhodný. Preto Nature Box spojil svoje sily s rozvojovou organizáciou Solidaridad, aby podporil miestnych farmárov v udržateľnom spracovávaní palmového oleja v najrôznejšich oblastiach sveta.

"Nie! Naše Nature Box produkty sú bez parabénov, silikónov, umelých farbív a sulfátov*! Dokázali sme vytvoriť produkty bez týchto chemikálií, ktoré aj napriek tomu vyzerajú a sú úžasné. *Záleží od daného produktu"

Všetky zložky Nature Box produktov podliehajú prísnym štandardom zodpovědného získavania zdrojov spoločnosti Henkel. Pokiaľ sa jendá o zodpovedné zaistenie zdrojov, existujú dva konkrétne projekty (používame tzv. mass balance metódu pri získavaní palmového oleja, ktorú podporuje mimovládna organizácia Solidaridad. To isté aplikujeme pri získavaní guaru, kedy podporujeme mimovládnu organizáciu Technoserve – viď nižšie). Obaly Nature Box sú vyrobené z 98 % z recyklovaného plastu nazývaného sociálny plast (Social Plastic) zozbieraného z pláží a pevniny v menej rozvinutých častiach sveta.

Recyklácia podlieha miestnym zákonom a smerniciam, preto nie je dostupná žiadna medzinárodne platná odpoveď, pokiaľ sa jedná o % recyklovateľnosti. Čo sa ale týka použitých materiálov, obal je 100% recyklovateľný.

Spoločnosť Henkel sa zaviazala znížiť uhlíkovú stopu vo všetkých fázach životného cyklu produktov, pričom najdôležitejším faktorom uhlíkovej stopy pri zmývateľných produktoch je spotreba vody v domácnostiach spotrebiteľov. Cieľom tejto iniciatívy preto je motivovať spotrebiteľov, aby šetrili vodu pri používaní našich produktov. Viac informácií nájdete na:https://www.smarterinitiative.com/en/home.html

Za studena lisované oleje sú považované za prémiové oleje vzhľadom na ich dôslendú extrakciu pri minimálnej teplote. Nie sú rafinované a ani sa ďalej nespracovávajú, vďaka čomu si zachovávajú množstvo cenných vitamínov a antioxidantov. Zároveň sú známe svojimi zjemňujúcimi a hydratačními účinkami vďaka zdravým nasýteným mastným kyselinám a vitamínu E. Pomáhajú tak pokožke a vlasom udržať si svoj zdravý vzhľad a hebkosť.

 

UVOĽNITE SA, AKO NAŠE ZA STUDENA LISOVANÉ OLEJE

Zaujímalo by vás, čo presne sú za studena lisované oleje? Povieme vám, ako sa tieto vzácne prírodné oleje extrahujú, a aké sú ich výhody

DÁVAME ZBOHOM SILIKÓNOM, PARABÉNOM A UMELÝM FARBIVÁM.

Na rozdiel od mnohých iných výrobkov pre starostlivosť o telo a vlasy naše produkty neobsahujú silikóny, parabény ani umelé farbivá.

NAJPREDÁVANEJŠIE

UVOĽNITE SA, AKO NAŠE ZA STUDENA LISOVANÉ OLEJE

Zaujímalo by vás, čo presne sú za studena lisované oleje? Povieme vám, ako sa tieto vzácne prírodné oleje extrahujú, a aké sú ich výhody

TÚŽITE PO INGREDIENCIÁCH? TAK ČÍTAJTE ĎALEJ!

Za studena lisované oleje, stabilizátory, hydroxyethycellulóza, karbomér, xantánová guma... Zaujímalo by vás, čo to je?