Our Stories | Brand Mission

NAŠA ZELENÁ MISIA UDRŽATEĽNOSTI

Rovnako ako vám, tak i Nature Boxu záleží na našej planéte.

Snažíme sa používať recyklované plasty, kde to len ide. Naše obaly na šampóny, kondicionéry, sprchovacie gély a telové mlieka preto obsahujú 25 % recyklovaného plastu.

 

Keď sa jedná o sociálnu zodpovednosť, tak je toho ale omnoho viac!

Nature Box spolupracuje s medzinárodnými rozvojovými organizáciami a podporuje malých lokálnych farmárov v dlhodobo udržateľnom pestovaní surovín. Dve spolupráce už prebiehajú. Ďakujeme, že ich s nami podporujete.

PRÍBEH GUARU

Súčasťou Nature Box je guar. Ingrediencia, ktorá ošetruje vlasy a pokožku. Od roku 2017 Nature Box podporuje farmárov ktorí guar pestujú v Indii v oblasti Bikaner v indickom Rajasthan. Zdokonaľujeme ich nielen v pestovaní rastliny, z ktorej sa získava guar, ale staráme sa aj o ich sociálny rozvoj, napríklad vytvorením vlastnej záhradky.

Pozrite si video a zistite viac!

PRÍBEH PALMOVÉHO OLEJA

Nature Box naviac spojil sily s organizáciou Solidaridad pre udržateľne pestovaný palmový olej. Solidaridad je medzinárodná rozvojová organizácia, ktorá podporuje malých farmárov v udržateľnom pestovaní a spracovaní palmového oleja v niekoľkých regiónoch po celom svete. Zoznámte sa s jedným z projektov v Nigérii - malí farmári sú vyškolení a podporovaní v udržateľnom pestovaní a získavaní palmového oleja.

 

Vďaka tomu rastie produktivita a zmierňuje sa negatívny dopad na životné prostredie. Okrem toho farmári získavajú lokálny certifikát na pestovanie.